ul. Handlowa 3, 87-125 Osiek nad Wisłą, Poland +996 (312) 56-33-71

Kontrola jakości produktów Arcis

 

Arcis zobowiązuje się do przygotowywania wysokiej jakości próbek produktów przygotowawczych i stosuje następujące kontrole kontroli jakości w całym cyklu życia produktu:

System zarządzania jakością ISO 13485

Arcis QMS posiada akredytację ISO13485, co gwarantuje, że produkty spełniają wymagania zarówno regulatorów, jak i klientów oraz zaangażowanie w ciągłą poprawę bezpieczeństwa, jakości i wydajności produktów. Ponadto wszystkie procesy biznesowe Arcis są prowadzone zgodnie z ISO14971, zapewniając bezpieczeństwo i wydajność we wszystkich obszarach.

Zgodny z ISO 13485 i zatwierdzony przez FDA

Produkty Arcis są wytwarzane zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi wymogami prawnymi. Zakłady produkcyjne działają w ramach ISO13485 i FDA 21 CFR część 820. Zapewnia to, że wszystkie aspekty realizacji produktu są konsekwentnie sprawdzane i ulepszane w celu dostarczania produktów wysokiej jakości za każdym razem.

Procesy produkcyjne podlegają intensywnej kontroli jakości na każdym etapie. Surowce pochodzą od zatwierdzonych dostawców, którzy są podobnie zaangażowani w podejście wysokiej jakości, z analizą i certyfikacją specyficzną dla partii. Cały używany sprzęt jest w pełni skalibrowany i utrzymywany w czystym środowisku, regularnie sprawdzany i oceniany pod kątem braku zanieczyszczenia DNA / RNA. Wszystkie fiolki mające kontakt z produktami Arcis są certyfikowane jako wolne od aktywności DNazy i RNazy.

Kontrole jakości w trakcie procesu zapewniają, że produkty są zgodne ze specyfikacją podczas dozowania, a każdy krok jest weryfikowany przez przeszkolonych, doświadczonych operatorów. Gotowe produkty są testowane w celu kontroli jakości w celu sprawdzenia, czy produkty Arcis spełniają nasze rygorystyczne wymagania dotyczące wydajności. Wszystkie aspekty łańcucha dostaw są dokładnie kontrolowane, aby zagwarantować, że użytkownicy końcowi otrzymają produkty o najwyższej wydajności w najlepszym stanie.

 


Protokoły

 

Zestawy przygotowujące próbki Arcis są bardzo elastyczne i mogą być stosowane do wielu różnych rodzajów próbek biologicznych. Standardowy protokół jest dołączony do zestawu, ale zoptymalizowaliśmy również protokoły dla różnych typów próbek, od roślin, przez tkanki do wymazu z jamy ustnej. Protokoły dostępne poniżej:

 

Protokół Arcis Sample Prep kit Bulk

Pobierz

Protokół Arcis Pathogen Kit

Pobierz

Protokół Arcis Blood Kit

Pobierz

Protokół wymazów z policzka

Pobierz

Protokół mieszków włosowych

Pobierz

Protokół dla wysuszonych punktów krwi

Pobierz

Protokół dla śliny

Pobierz

Protokół dla ekstrakcji grzybowego kwasu nukleinowego

Pobierz

Protokół kwantyfikacji kwasu nukleinowego

Pobierz

Modyfikacja protokołu dla rozcieńczonych próbek

Pobierz

Protokół dla ekstrakcji roślinnych kwasów nukleinowych

Pobierz


Aplikacje

 

Kwasy nukleinowe ekstrahowane przy użyciu zestawów Arcis można stosować bezpośrednio w szeregu dalszych procesów, w tym qPCR, RT-qPCR, LAMP i sekwencjonowania. Poniżej przedstawiono kilka przykładów aplikacji wykorzystujących zestaw Arcis Sample Prep przed różnymi dalszymi technikami.

Nowy protokół przetwarzania próbek malarii

Pobierz

Porównanie Arcis Sample Prep z 3 komercyjnymi zestawami

Pobierz

Arcis Sample Prep w użyciu przed sekwencjonowaniem typu Sanger i Pirosekwencjonowaniem

Pobierz

Analiza przypadków kryminalistycznych

Pobierz

Nowy system ekstrakcji przetestowany w celu wykazania ochrony czystego RNA izolowanego z krwi pełnej

Pobierz

Nowa technologia do łatwej ekstrakcji DNA zdolnego do sekwencjonowania z medycznie istotnych grzybów

Pobierz

Zastosowanie nowatorskiego systemu szybkiej ekstrakcji do generowania bibliotek szablonów z możliwością sekwencjonowania na platformie Roche 454 NGS

Pobierz

Ekstrakcja docelowego hDNA chromosomalnego od pacjentów z pełną krwią zapalenia wątroby typu C przy użyciu zestawu Arcis Sample Prep Kit

Pobierz

Nowatorska technologia przetwarzania umożliwiająca proste i szybkie wykrywanie Candida albicans i patogenów grzybowych we krwi za pomocą qPCR

Pobierz

Przyspieszony proces identyfikacji bakterii za pomocą sekwencjonowania DNA nowej generacji

Pobierz

Prezentacja nowej technologii, która stabilizuje mRNA antygenu swoistego dla prostaty (PSA) bezpośrednio z moczu

Pobierz

Bardzo szybkie wykrywanie molekularne Burkholderia pseudomallei w glebie

Pobierz

Porównanie dwóch testów PCR w czasie rzeczywistym do wykrywania malarii z próbek krwi i studium wykonalności integralnego rozwiązania do diagnostyki malarii w warunkach ograniczonych zasobów

Pobierz

Porównanie zestawów kwasów nukleinowych Arcis Novel Preparation z istniejącymi, konwencjonalnymi metodami ekstrakcji kwasów nukleinowych

Pobierz


 

Często Zadawane Pytania

Jakie są objętości probówki 1 i 2?

Zestaw zbiorczy jest dostarczany z odczynnikiem 1 (1x 10 ml) i odczynnikiem 2 (1x 1,2 ml).

Ile DNA można się spodziewać?

Z zestawem Arcis Sample Prep oczekuje się, że przy 30 ul próbce krwi uzyska się typowe stężenie 2-5 ng / ul DNA. Aby zwiększyć stężenie DNA, do odczynnika 1 można dodać do 90 ul krwi. Idealnie, stosunek 1: 4 musi być utrzymany w przetwarzaniu z odczynnikiem 2.

Jak powinienem określić ilościowo DNA wyizolowane za pomocą systemu Arcis?

Najdokładniejszą metodą kwantyfikacji DNA jest qPCR o krzywej standardowej. System Arcis nie oczyszcza DNA ani RNA z zawartości komórkowej, dlatego nie zaleca się stosowania metod spektrofotometrycznych, takich jak nanodrop. Można zastosować metody fluorometryczne, które specyficznie wiążą DNA, takie jak system Qubit.

Jak przechowywać zestawy Arcis?

Powinny być wysyłane i przechowywane w temperaturze pokojowej (18 miesięcy od daty produkcji).

Jak długo kwasy nukleinowe są stabilne w probówce 1?

Nasze dane wskazują, że DNA jest stabilny w probówce 1 do 90 dni w temperaturze otoczenia. Po przetworzeniu odczynnikiem 2 próbki należy natychmiast zużyć lub zamrozić.

Jak należy przechowywać i obchodzić się z otwartym odczynnikiem?

Odczynniki są wysyłane i przechowywane w temperaturze pokojowej. Format zestawu zbiorczego został zaprojektowany do wysokoprzepustowych aplikacji genomowych. Aby uniknąć zanieczyszczenia, zalecamy, aby bufory nie były narażone na działanie środowiska przez dłuższy czas i / lub częsty kontakt z końcówkami pipet. W razie potrzeby bufory można wstępnie podzielić na alikwoty, a następnie tak przechowywać w celu późniejszego wykorzystania oraz zachowania pełnego okresu trwałości. Otwarte odczynniki/alikwoty należy usunąć po 30 dniach.