ul. Handlowa 3, 87-125 Osiek nad Wisłą, Poland +996 (312) 56-33-71

Odczynniki Arcis to ultraszybki system przygotowywania próbek do przygotowywania DNA i RNA, z dodatkową korzyścią zachowania i ochrony kwasów nukleinowych przez okres do 90 dni (DNA) bez kontroli temperatury i bez dodatkowego przetwarzania. Zestawy zostały skutecznie wykazane na pełnej krwi, osoczu krwi, hodowlach komórkowych, plwocinie i wielu innych typach próbek. Kwasy nukleinowe są odpowiednie do bezpośredniego zastosowania w reakcjach PCR, qPCR i RT-qPCR przy użyciu standardowych i szybkich protokołów cyklicznych.

Szybki i wygodny protokół wykorzystuje prosty 2-etapowy proces, który pozwala przejść od próbki do amplifikowanego DNA lub RNA w mniej niż 3 minuty. Obecnie jest dostępny jako łatwe w użyciu zestawy, które zawierają unikalny preparat opracowany i opatentowany przez Arcis Biotechnology. Zestawy są dostępne jako dwie probówki zbiorcze (50 reakcji) do wstępnego analitycznego przetwarzania różnych próbek, w tym krwi pełnej, bakterii i wirusów, i są przeznaczone do samodzielnego stosowania zestawu lub integracji OEM z producentami przygotowania próbek lub opracowywania testów.

Zestaw Arcis Sample Prep Kit 50rxn

Arcis Sample Prep Kit to gotowy do użycia zestaw składający się z dwóch probówek z odczynnikami, umożliwiających elastyczne przetwarzanie różnych rodzajów próbek i objętości próbek, w tym krwi pełnej, śliny, bakterii, komórek roślinnych lub zwierzęcych. Szybki i wygodny zestaw do przygotowywania próbek Arcis DNA pozwala przejść od badań do dalszych badań kwasu nukleinowego bez konieczności izolacji lub oczyszczania.

Produkt można stosować na praktycznie każdej próbce zawierającej DNA lub RNA. Uwolniony kwas nukleinowy z powodzeniem zastosowano w technikach biologii molekularnej, w tym PCR, RT-qPCR i sekwencjonowaniu. Zestaw ARCIS Sample Prep Kit przyspiesza przetwarzanie przedanalityczne w następujących celach:

    • Próbki ludzkie: w tym krew pełna (świeża / mrożona, z heparyną i bez EDTA lub bez), ślina, osocze, mocz i wymazy z jamy ustnej

    • Próbki mikrobiologiczne: w tym bakterie (E. coli, S. aureus, P. aeruginosa, K. pneumoniae), wirusy (HBV / HCV) i pasożyty (plazmodium)

Zestaw ARCIS Sample Prep Kit szczególnie nadaje się do następujących obszarów:

    • Sytuacje bez laboratorium, w tym opieka i diagnostyka w terenie, testy przy pacjencie oraz zintegrowane procesy przetwarzania próbek

    • Analiza kryminalistyczna

    • Badania weterynaryjne

    • Analiza genomiczna i biomarkerowa

Zestaw 50rxn jest dostarczany jako 2 probówki z odczynnikami, probówka 1 zawierająca 10 ml i probówka 2 zawierająca 1,2 ml. Ten zestaw jest przeznaczony do aplikacji o dużej przepustowości lub gdy wymagana jest większa elastyczność.

Cat # UFL002

Instrukcja użycia

Pobierz

MSDS

Pobierz

 

Zestaw Arcis Blood 50rxn (IVD)

Zestaw Arcis Blood Kit to gotowy do użycia zestaw składający się z dwóch fabrycznie napełnionych probówek z odczynnikami, umożliwiających ekstrakcję kwasów nukleinowych z próbek krwi przed elastycznym zakresem dalszych testów. Produkt przeznaczony jest do użytku przez przeszkolonych użytkowników biegle posługujących się technikami biologii molekularnej.

W ciągu 3 minut, bez wcześniejszego przygotowania próbki, zestaw pozwala przejść od badań krwi do dalszych badań kwasu nukleinowego bez potrzeby dodatkowej izolacji lub oczyszczania. Zestaw Arcis Blood Kit uwalnia kwasy nukleinowe ze świeżych, wysuszonych lub zamrożonych próbek pełnej krwi. Zestaw nadaje się również do próbek przechowywanych w roztworach zawierających EDTA i heparynę. Uwolnione kwasy nukleinowe są gotowe do użycia w PCR lub innych zastosowaniach molekularnych.

Zestaw krwi Arcis jest przeznaczony do diagnostyki in vitro.

Cat # UFL005

Instrukcja użycia

Pobierz

MSDS

Pobierz

 

Arcis Pathogen Kit 50rxn (IVD)

Zestaw Arcis Pathogen to gotowy do użycia zestaw składający się z dwóch fabrycznie napełnionych probówek z odczynnikami, umożliwiających ekstrakcję kwasów nukleinowych z różnych próbek biologicznych. Produkt przeznaczony jest do użytku przez przeszkolonych użytkowników biegle posługujących się technikami biologii molekularnej.

W 3 minuty, bez wcześniejszego przygotowania próbki, Arcis Pathogen Kit pozwala przejść od próbek bakteryjnych do dalszych badań kwasu nukleinowego bez potrzeby izolacji lub oczyszczania. Zestaw Arcis Pathogen to system przygotowywania próbek IVD do uwalniania bakteryjnych kwasów nukleinowych z bakterii hodowanych na zwykłych mikrobiologicznych podłożach wzrostowych. Uwolniony materiał nadaje się do zastosowania w diagnostyce molekularnej, takiej jak PCR. Produkt został przetestowany na następujących typach próbek: komórki bakteryjne na agarze, płynny bulion i standardowe bufory laboratoryjne, takie jak PBS. W badaniach walidacyjnych wykorzystano bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, w tym E. coli, S. aureus i K. zapalenie płuc.

Zestaw Arcis DNA Pathogen Kit jest przeznaczony do diagnostyki in vitro. Zestaw Arcis Pathogen Kit można również wykorzystać w badaniach (nie IVD) do uwalniania DNA i RNA z patogenów w różnych typach próbek biologicznych, w tym krwi, wymazów i śliny.

Cat # UFL004

Instrukcja użycia

Pobierz

MSDS

Pobierz